Koolitamine on suhtlus. See on võimalus olla õpetaja, arst, kuulaja, nõustaja, osutaja, kiitja ning  ka intrigeerija.  On rõõm näha, kuidas une arvelt töö tegemine ei ole Eestis enam auasi ning terviseteadlik tööandja otsib ja leiab võimalusi, kuidas töötajate une- ja puhkuse vajadustega arvestada. Uneteemad on jätkuvalt meedia huviorbiidis ning tasahilju aga kindlalt oleme liikumas hea  ja rahuldustpakkuva une suunas. 

Koolitaja, lektor, nõustaja Heisl Vaher on pikaajalise kogemusega arst, kelle igapäevatöö on unehäirete uurimine ja ravi. Dr Vaher on erialalt kõrva-nina-kurguarst, omab eripädevust unemeditsiinis. 

Heisl Vaher on Eesti Unemeditsiini Seltsi liige (president aastatel 2018-2020) ja Eesti Kõrva-Nina-Kurguarstide Seltsi liige (sekretär aastatel 2011-2017). Dr Vaher töötab kõrva-nina-kurguarstina  ja unearstina erakliinikus Fertilitas. 

Istudes hommikusöögi lauda on tavapärane uurida pereliikmete une kohta. Olles võõrustaja või külaline õhtusöögil, sünnipäeval; osaledes ettevõtte suve- või talvepäevadel saab igaüks sõna sekka öelda kui jutt läheb unele.
Meil kõigil on enda unejutud- ja lood, mis ulatuvad varasesse lapsepõlve. Elukaare vältel teeb uni läbi suuri muudatusi ning sageli juhtub, et endine kuldmagaja on ühtäkki hädas uinumisega või ärkab liialt vara. Uni on oluline, aga haavatav osa meie tervisest, sest jagades voodit või magamistuba saame osa ka teise inimese unest -  helid, müra, liikumine  - kaasmagaja tegevus avaldab mõju ka meie unele.

Võta ühendust

Võta ühendust läbi kontaktivormi või kirjuta otse heislvaher@gmail.com